Głośniki

Aktywne filtry

Paradigm Millenia LP XL - Naścienne / podłogowe kolumny głośnikowe (para)

Cena 8 200,00 zł

Podłużne wszechstronne 2-drożne kolumny głośnikowe o niskim profilu z trzema przetwornikami oraz czterema pomocniczymi radiatorami pasywnymi o konstrukcji pozwalającej na instalacje na ścianie oraz ustawienie na dedykowanych podstawkach w pozycji poziomej lub pionowej.

Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Dostępność: 500 W magazynie

Paradigm Millenia LP XL - Naścienna / podłogowa kolumna głośnikowa

Cena 4 100,00 zł

Podłużna wszechstronna 2-drożna kolumna głośnikowa o niskim profilu z trzema przetwornikami oraz czterema pomocniczymi radiatorami pasywnymi o konstrukcji pozwalającej na instalacje na ścianie oraz ustawienie na dedykowanych podstawkach w pozycji poziomej lub pionowej.

Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Dostępność: 500 W magazynie

Głośniki

Głośniki do systemu PA są ostatnim elementem instalacji audio, odpowiadają za prawidłową konwersję sygnału elektrycznego na falę akustyczną. W zależności od potrzeb oraz miejsca, w którym zostaną zamontowane różnią się konstrukcją, wyglądem oraz parametrami.

Podczas doboru odpowiednich głośników do systemu PA bardzo ważne są odpowiednie parametry. Najważniejszym z nich jest moc znamionowa RMS, która odpowiada za maksymalną głośność z jaką głośnik może pracować przez długi okres czasu bez narażenia się na uszkodzenia. Informuje nas również o pobieranej mocy podczas obciążenia. Moc RMS przedstawia z jaką mocą głośnik będzie emitował czysty dźwięk.

Impedancja znamionowa (nominalna) jest oporem stawianym przez głośnik sygnałowi audio wychodzącemu ze wzmacniacza. Następnym ważnym parametrem podczas wyboru głośnika do systemu PA jest moc muzyczna, która określa jaką maksymalną moc jest w stanie osiągnąć głośnik w krótkim czasie bez uszkodzenia. Warto również zwrócić uwagę na pasmo przenoszenia. Jego wartość określa zakres częstotliwości dźwięków jakie jest w stanie odtworzyć głośnik. Ostatnim parametrem o którym warto wspomnieć jest efektywność głośnika. Im wyższa wartość efektywności tym głośniki posiadają lepszą dynamikę, czystość oraz głębie dźwięku.

Wśród głośników instalacyjnych do systemu PA możemy wyróżnić głośniki sufitowe przewodowegłośniki sufitowe bezprzewodowe oraz wodoodporne głośniki sufitowe, przystosowane do montażu w łazience czy na basenie. Tego typu głośniki zazwyczaj montowane są w suficie podwieszanym oraz rzadziej w suficie kartonowo-gipsowym. Głośniki sufitowe w systemie PA wykorzystywane są do emitowania tła muzycznego oraz mowy. Najważniejszą zaletą głośników sufitowych jest możliwość równomiernego nagłośnienia całego pomieszczenia, przy odpowiednim rozmieszczeniu głośników. Wadą głośników sufitowych do systemu PA jest mała dynamika oraz niska skuteczność. Głośniki sufitowe świetnie sprawdzają się w korytarzach, holach oraz aulach i salach wykładowych. Następnym typem głośników do zabudowy w systemach PA są głośniki ścienne, które cechują się łatwym i szybkim montażem oraz możliwością niemal całkowitego ich ukrycia w ścianie.

Głośniki tubowe są rodzajem głośników w systemie PA o wysokiej skuteczności, która przekłada się na wysoki poziom głośności. Tak wysokie parametry uzyskuje się przez odpowiednią konstrukcje wylotu fali akustycznej, która jednocześnie pogarsza pasmo przenoszenia głośnika tubowego. Lepszej jakości głośniki tubowe w systemie PA zostały stworzone w konstrukcji 2-drożnej, w celu poprawienia jakości dźwięku. Głośniki tubowe w systemach PA najczęściej stosuje się do nagłośniania dużych powierzchni np. targi, place, perony, stadiony oraz nagłośnienie obszaru ze znacznej odległości np. gdy głośnik tubowy znajduje się na słupie. Podobną konstrukcję do głośników tubowych wykorzystują oferowane w naszym sklepie megafony, dzięki którym możliwe jest nagłośnienie głosu, a niekiedy i muzyki, na bardzo duże odległości.

Zestawy nagłośnieniowe stosowane w systemie PA jest to głośnik lub kilka głośników zamkniętych w obudowie czy gotowy, kompatybilny ze sobą zestaw wielu osobnych głośników, najczęściej wyposażony w dedykowany wzmacniacz lub odtwarzacz multimedialny. W zależności od producenta zestaw głośników może być sprzedawany na sztuki, w parach oraz w zestawach wielokanałowych. Zestawy głośnikowe dzielą się na aktywne (z wbudowanym wzmacniaczem) oraz pasywne (wymagające dodatkowego wzmacniacza). W porównaniu do innych rodzajów głośników do systemu PA, zestawy głośnikowe pozwalają na uzyskanie najlepszej jakości brzmienia.

Kolejnym rodzajem głośników w systemie PA są głośniki naścienne i kolumny głośnikowe. Kolumna głośnikowa zbudowana jest z kilku głośników będących w jednej linii. Ze względu na konstrukcje, kolumna głośnikowa ma ograniczone pole emisji dźwięku. Pozwala to na odpowiedni przesył dźwięku, w tym kierunku, gdzie znajdują się odbiorcy. Kolumny głośnikowe świetnie sprawdzają się wszędzie tam gdzie nagłośnienie obiektów jest trudne: kościoły, sale wykładowe, hale dworcowe oraz sale gimnastyczne. Ze względu na słabe przenoszenie częstotliwości, kolumny głośnikowe nadają się jedynie do emisji mowy oraz tła muzycznego.

Głośniki zewnętrzne w systemach PA mają za zadanie nagłośnienie przestrzeni przed budynkiem: ogródki, działki, parki lub w pomieszczeniach gdzie znajdują się nieprzyjazne warunki itp. Głośniki zewnętrzne świetnie wkomponowują się w otoczenie oraz są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Niezależnie od preferowanego typu głośników, należy pamiętać o doborze odpowiedniego wzmacniacza PA, np. wielokanałowej końcówki mocy, wzmacniacza cyfrowego, wzmacniacza strefowegowzmacniacza miksującego (powermiksera) lub wzmacniacza instalacyjnego stereo. Do podłączenia głośników do wzmacniacza zalecamy stosowanie dedykowanych do tego celu kabli głośnikowych, które gwarantują najwyższą jakość przesyłanego sygnału. Nasze kable głośnikowe są dostępne zarówno sprzedawane na metry oraz w formie gotowych kabli konfekcjonowanych, firmowo zakończonych wtykami głośnikowymi. Jeżeli planujesz samodzielnie konfekcjonować przewód głośnikowy, to w naszej ofercie wtyków znajdziesz wtyki niemal każdego typu, np. wtyki bananowe czy wtyki widełkowe.

Produkt dodany do porównania.