Głośniki

Aktywne filtry

Polk Audio Atrium 8 SDI - głośniki zewnętrzne (para)

Cena 3 098,00 zł

Głośniki zewnętrzne wyposażone w przełącznik Single/Dual oraz podwójny układ przetworników wysokotonowych, co umożliwia pracę każdego z głośników jako pojedynczego głośnika stereo lub łącznie jako klasyczna para stereo. Wodoszczelna i solidna obudowa z polipropylenu jest odporna na promieniowanie UV i zmiany temperatur, co pozwala na spokojny montaż głośników na zewnątrz i cieszenie się ulubioną muzyką również w swoim ogródku.

Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Dostępność: 500 W magazynie

Dali Oberon On-Wall - Kolumny głośnikowe naścienne (para)

Cena 3 198,00 zł

Jednocześnie dyskretna i mocna naścienna kolumna głośnikowa Oberon On-Wall wyposażona w głośnik wysokotonowy z miękką kopułką oraz głośnik niskotonowy świetnie obsługujący niskie zakresy częstotliwości i to bez potrzeby stosowania głębokiej obudowy.

Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Dostępność: 500 W magazynie

Argon Audio Alto 5Wall - Kolumny głośnikowe naścienne (para)

Cena 1 898,00 zł

Nieduże kolumny głośnikowe o eleganckiej i płaskiej konstrukcji, które dzięki głębokości jedynie ok. 13 cm pozwalają na wygodny montaż naścienny. Zintegrowany uchwyt pozwala na montaż w pionie lub w poziomie, zależnie od potrzeb i preferencji. Dołączone maskownice w kolorze czarnym i białym pozwolą na większą personalizację głośników i lepsze dopasowanie ich do wystroju wnętrza.

Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Dostępność: 500 W magazynie

Argon Audio Alto 4Wall - Kolumny głośnikowe naścienne (para)

Cena 1 298,00 zł

Nieduże kolumny głośnikowe o eleganckiej i płaskiej konstrukcji, które dzięki głębokości jedynie ok. 10 cm pozwalają na wygodny montaż naścienny. Zintegrowany uchwyt pozwala na montaż w pionie lub w poziomie, zależnie od potrzeb i preferencji. Dołączone maskownice w kolorze czarnym i białym pozwolą na większą personalizację głośników i lepsze dopasowanie ich do wystroju wnętrza.

Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Dostępność: 500 W magazynie

Głośniki

Głośniki do systemu PA są ostatnim elementem instalacji audio, odpowiadają za prawidłową konwersję sygnału elektrycznego na falę akustyczną. W zależności od potrzeb oraz miejsca, w którym zostaną zamontowane różnią się konstrukcją, wyglądem oraz parametrami.

Podczas doboru odpowiednich głośników do systemu PA bardzo ważne są odpowiednie parametry. Najważniejszym z nich jest moc znamionowa RMS, która odpowiada za maksymalną głośność z jaką głośnik może pracować przez długi okres czasu bez narażenia się na uszkodzenia. Informuje nas również o pobieranej mocy podczas obciążenia.
Moc RMS przedstawia z jaką mocą głośnik będzie emitował czysty dźwięk.
Impedancja znamionowa(nominalna) jest oporem stawianym przez głośnik sygnałowi audio wychodzącemu ze wzmacniacza.
Następnym ważnym parametrem podczas wyboru głośnika do systemu PA jest moc muzyczna, która określa jaką maksymalną moc jest w stanie osiągnąć głośnik w krótkim czasie bez uszkodzenia.
Warto również zwrócić uwagę na pasmo przenoszenia. Jego wartość określa zakres częstotliwości dźwięków jakie jest w stanie odtworzyć głośnik.
Ostatnim parametrem o którym warto wspomnieć jest efektywność głośnika. Im wyższa wartość efektywności tym głośniki posiadają lepszą dynamikę, czystość oraz głębie dźwięku.
W głośnikach do systemu PA możemy wyróżnić głośniki sufitowe. Tego typu głośniki zazwyczaj montowane są w suficie podwieszanym oraz rzadziej w suficie kartonowo-gipsowym. Głośniki sufitowe w systemie PA wykorzystywane są do emitowania tła muzycznego oraz mowy. Najważniejszą zaletą głośników sufitowych jest możliwość równomiernego nagłośnienia całego pomieszczenia, przy odpowiednim rozmieszczeniu głośników. Wadą głośników sufitowych do systemu PA jest mała dynamika oraz niska skuteczność. Głośniki sufitowe świetnie sprawdzają się w korytarzach, holach oraz aulach i salach wykładowych.
Następnym typem głośników do systemu PA są głośniki naścienne. Posiadają one dużą możliwość regulacji położenia oraz cechują się łatwym i szybkim montażem. Ułatwia to znacznie urządzenie powierzchni według indywidualnych potrzeb, a nie potrzeb narzucanych przez system instalacji.
Głośniki tubowe są rodzajem głośników w systemie PA o wysokiej skuteczności, która przekłada się na wysoki poziom głośności. Tak wysokie parametry uzyskuje się przez odpowiednią konstrukcje wylotu fali akustycznej, która jednocześnie pogarsza pasmo przenoszenia głośnika tubowego. Lepszej jakości głośniki tubowe w systemie PA zostały stworzone w konstrukcji 2-drożnej, w celu poprawienia jakości dźwięku. Głośniki tubowe w systemach PA najczęściej stosuje się do nagłośniania dużych powierzchni np. targi, place, perony stadiony oraz nagłośnienie obszaru ze znacznej odległości np. gdy głośnik tubowy znajduje się na słupie.
Zestaw głośnikowy stosowany w systemie PA jest to głośnik lub kilka głośników zamkniętych w obudowie. W zależności od producenta zestaw głośników może być sprzedawany na sztuki, w parach oraz w zestawach wielokanałowych. Zestawy głośnikowe dzielą się na aktywne (z wbudowanym wzmacniaczem) oraz pasywne (wymagające dodatkowego wzmacniacza). W porównaniu do innych rodzajów głośników do systemu PA, zestawy głośnikowe pozwalają na uzyskanie najlepszej jakości brzmienia.
Kolejnym rodzajem głośników w systemie PA są kolumny głośnikowe. Kolumna głośnikowa zbudowana jest z kilku głośników będących w jednej linii. Ze względu na konstrukcje kolumna głośnikowa ma ograniczone pole emisji dźwięku. Pozwala to na odpowiedni przesył dźwięku, w tym kierunku gdzie znajdują się odbiorcy. Kolumny głośnikowe świetnie sprawdzają się wszędzie tam gdzie nagłośnienie obiektów jest trudne: kościoły, sale wykładowe, hale dworcowe oraz sale gimnastyczne. Ze względu na słabe przenoszenie częstotliwości, kolumny głośnikowe nadają się jedynie do emisji mowy oraz tła muzycznego.
Głośniki zewnętrzne w systemach PA mają za zadanie nagłośnienie przestrzeni przed budynkiem: ogródki, działki, parki lub w pomieszczeniach gdzie znajdują się nieprzyjazne warunki itp. Głośniki zewnętrzne świetnie wkomponowują się w otoczenie oraz są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Produkt dodany do porównania.