Gniazda

Aktywne filtry

Roxtone RAD24-C6 - gniazdo RJ45 CAT6 z zaślepką

Cena 34,90 zł

Gniazdo RJ45 w standardzie CAT6 służące do realizowania połączeń za pomocą sieci Ethernet. Konstrukcja z powłoką ze stopu cynku gwarantuje większą żywotność gniazda i lepszą ochronę przed korozją. Gniazdo zostało dodatkowo wyposażone w zaślepkę na stale przytwierdzoną do obudowy.

Dostępność: 500 W magazynie

Gniazda

Gniazda antenowe, audio, wideo i zasilające pozwalają na proste oraz szybkie podłączenie przewodu z wtykiem tego samego standardu do urządzenia, w celu przesyłu sygnału między dwoma urządzeniami lub do ich zasilania.

Gniazda stosowane są zazwyczaj w urządzeniach audio/wideo, lecz również można spotkać gniazda stosowane w przewodach najczęściej wykorzystywanych jako przedłużacze. Najważniejszymi cechami gniazd jest pewne oraz stabilne połączenie z wtykiem, które zagwarantuje, że przewód nie odłączy się od urządzenia. Oprócz gniazd montowanych na przewodzie, w naszym sklepie Avstore.pl oferujemy gniazda montażowe oraz gniazda panelowe, które możesz wykorzystać podczas zaawansowanych instalacji oraz naprawy i rozbudowy urządzeń.

Ilość gniazd w sprzęcie audio/wideo jest ogromna. Często nowsze technologię są dołączane razem ze starszymi interfejsami, zapewniając jak największą kompatybilność urządzeń AV. Warto dowiedzieć się więcej na temat najpopularniejszych gniazd. Najważniejszym gniazdem stosowanym w sprzęcie audio jest złącze jack przesyłające sygnał analogowy. Gniazda jack można spotkać w kilku rodzajach różniących się rozmiarem oraz ilością pierścieni, podobnie jak dostępne w naszym sklepie wtyki Jack i kable Jack.

Najpopularniejszymi gniazdami są gniazda jack 3.5 mm oraz 6.3 mm. Pierwsze stosowane są w większości urządzeń audio/wideo oraz telefonach. Wykorzystuje się je najczęściej jako wejście do słuchawek przewodowych posiadających wtyk jack 3.5 mm. Gniazda na jack 6.3 mm stosowane są w tradycyjnych instrumentach muzycznych oraz sprzęcie studyjnym (mikserachwzmacniaczach itp.), również do podłączenia słuchawek studyjnych oraz monitorów aktywnych.

Kolejnym popularnym gniazdem audio jest złącze XLR najczęściej występujące w wersji 3-pinowej. Wynalazcą tego złącza był James H. Cannon, stąd często potocznie nazywane są cannonem. Złącze cenione jest jest za niewielką podatność na zakłócenia oraz odporność na zakłócenia mechaniczne. Złącze posiada zabezpieczenie przed przypadkowym odpięciem się. Gniazda XLR często stosowane są w mikrofonach oraz urządzeniach korzystających z sygnałów audio o poziomie liniowym przy wykorzystaniu kabli XLR zakończonych wtykami XLR.

Jednym z najstarszych gniazd używanych w audio/wideo jest gniazdo RCA (Cinch) inaczej nazywane również PHONO. Pierwotnym zastosowanie tego złącza było połączenie gramofonu z przedwzmacniaczem.

Optyczne gniazda TOSLINK spotkać można w większości profesjonalnego sprzętu audio/wideo. Ze względu na możliwość przesyłania sygnału audio 5.1 oraz 7.1 gniazdo optyczne TOSLINK stał się obowiązkowym standardem w urządzeniach audio obok gniazd RCA.

Gniazda HDMI stosowane do przesyłania sygnału wideo oraz coraz częściej w urządzeniach audio, pozwala na przesyłanie nieskompresowanego sygnału w bardzo wysokiej jakości. Złącze HDMI jest w pełni kompatybilne z wcześniejszymi standardami, co oznacza, że każde gniazdo HDMI jest takie samo. Istnieją również gniazda HDMI w wersji mini oraz micro. Stosowane są one w mniejszych urządzeniach takich jak kamery, aparaty, laptopy itp.

Co raz częściej stosowane jest używanie gniazd audio/wideo naściennych i podtynkowych w celu zachowania estetyki oraz nowoczesnego designu. Dzięki temu przewody nie biegną po cały pomieszczeniu oraz nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne, gdyż są schowane w ścianie. Specjalny system multipanel pozwala na skonfigurowanie gniazd montażowych pod indywidualne potrzeby.

Dobranie odpowiedniego przewodu audio lub wideo do gniazda w urządzeniu nie jest proste. Często w instrukcjach obsługi opisane są gniazda, a także ich standardy jakie są w stanie obsłużyć, co znacznie ułatwi obsługę. Dodatkowo, nasi specjaliści chętnie udzielą wszelkich porad dotyczących doboru odpowiednich gniazd, wtyków oraz przewodów do posiadanych urządzeń i planowanych instalacji.

Produkt dodany do porównania.