Gniazda antenowe

Aktywne filtry

Gniazda antenowe

Gniazda antenowe pozwalają na transmisję sygnału telewizyjnego, radiowego oraz satelitarnego. W zależności od rodzaju instalacji należy dobrać odpowiednie gniazda.

Gniazda antenowe występują najczęściej jako typ F, przelotowe, końcowe oraz zakończeniowe. W zależności od rodzaju instalacji należy dobrać odpowiednie gniazda antenowe. Jeśli zastosowana jest w budynku instalacja szeregowa należy wybrać gniazda przelotowe oraz zakończeniowe, jednak w przypadku gdy występuje instalacja równoległa należy brać pod uwagę jedynie gniazda końcowe. W najprostszych zastosowaniach, w których przesyłany jest jeden sygnał wystarczy gniazdo typu F.
Instalacja antenowa równoległa, inaczej zwana gwiaździstą jest nowoczesną strukturą sieci, która jest zalecana przede wszystkim ze względu na niezawodność, ponieważ uszkodzenia jednego połączenie nie wpływa na pracę reszty połączeń, a także ze względu na możliwość podłączenia kanału zwrotnego.
Instalacja antenowa szeregowa jest starszą siecią oraz mniej funkcjonalną od sieci równoległej. Każde z gniazd antenowych przelotowych jest rozdzielaczem sygnału, które przesyła sygnał do następnego gniazda antenowego, aż sygnał dotrze do gniazda zakończeniowego.
W zależności od potrzeb jest możliwość zastosowania instalacji antenowej natynkowej lub podtynkowej. Gniazda antenowe natynkowe są łatwiejsze w montażu, jednocześnie jednak bardziej widoczne. Gniazda antenowe podtynkowe są bardziej estetyczne ale wymagają specjalnej puszki montowanej w ścianie, więc instaluje się je najczęściej podczas remontu.

Produkt dodany do porównania.