Gniazda audio / video

Aktywne filtry

Gniazdo Głośnikowe Bananowe 10x Banan + 1x RCA MOSAIC Multipanel GOLD

Cena 159,00 zł

Zestaw Gniazdo do Kina Domowego 5.1 Multipanel został wyposażony w 6 paneli - 10x gniazd głośnikowych (bananowych)i jedno gniazdo 1 RCA do subwoofera. Komplet ten sprawdzi się idealnie przy podłączeniu zastawu 5.1, pozwalając na doprowadzenie sygnału z dowolnego miejsca w Twoim domu i wyprowadzenie go w estetyczny sposób ze ściany, podłogi lub bezpośrednio z mebla.

Dostępność: 979 W magazynie

Gniazda audio/wideo

Gniazda pozwalają na proste oraz szybkie podłączenie przewodu z wtykiem tego samego standardu do urządzenia, w celu przesyłu danych między dwoma urządzeniami. Zobacz więcej

Gniazda stosowane są zazwyczaj w urządzeniach audio/wideo, lecz również można spotkać gniazda stosowane w przewodach najczęściej stosowanych jako przedłużacze. Najważniejszymi cechami gniazda jest pewne oraz stabilne połączenie z wtykiem, które zagwarantuje, że przewód nie odłączy się od urządzenia.
Co raz nowsze technologię, które są dołączane często ze starszymi interfejsami w celu jak największej kompatybilności urządzenia ilość gniazd w sprzęcie audio/wideo jest ogromna. Warto dowiedzieć się więcej na temat najpopularniejszych gniazd. Najważniejszym gniazdem stosowanym w sprzęcie audio jest złącze jack przesyłające sygnał analogowy. Gniazda jack można spotkać w kilku rodzajach.
Najpopularniejszymi są gniazda jack 3.5 mm oraz 6.3 mm. Pierwsze stosowane w większości urządzeń audio/wideo oraz telefonach. Stosuje się je najczęściej jako wejście do słuchawek posiadających wtyk jack 3.5 mm. Gniazda na jack 6.3 mm stosowane są w tradycyjnych instrumentach muzycznych oraz sprzęcie studyjnym (mikserach, wzmacniaczach itp.)
Kolejnym popularnym gniazdem audio jest złącze XLR najczęściej występują jako 3-pinowe. Wynalazcą tego złącza był James H. Cannon, stąd często potocznie nazywane jest cannonem. Złącze cenione jest jest za niewielką podatność na zakłócenia oraz odporność na zakłócenia mechaniczne. Złącze posiada zabezpieczenie przed przypadkowym odpięciem się. Gniazda XLR często stosowane są w mikrofonach oraz urządzeniach korzystających z sygnałów audio o poziomie liniowym.
Jednym z najstarszych gniazd używanych w audio/wideo jest gniazdo RCA (Cinch) inaczej nazywane również PHONO. Pierwotnym zastosowanie tego złącza było połączenie gramofonu ze wzmacniaczem.
Optyczne gniazda TOSLINK spotkać można w większości profesjonalnego sprzętu audio/wideo. Ze względu na możliwość przesyłania sygnału audio 5.1 oraz 7.1 gniazdo optyczne TOSLINK stał się obowiązkowym standardem w urządzeniach audio obok gniazd RCA.
Gniazda HDMI stosowane wideo oraz co raz częściej w urządzeniach audio pozwala na przesyłanie nieskompresowanego sygnału w bardzo wysokiej jakości. Złącze HDMI jest w pełni kompatybilne z wcześniejszymi standardami, co oznacza, że każde gniazdo HDMI jest takie samo. Istnieją również gniazda HDMI w wersji mini oraz micro. Stosowane są one w mniejszych urządzeniach takich jak kamery, aparaty itp.
Co raz częściej stosowane jest używanie gniazd audio/wideo podtynkowych w celu zachowania estetyki oraz nowoczesnego designu. Przewodu nie biegną po cały pomieszczeniu oraz nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne, gdyż są schowane w ścianie. Specjalny system multipanel pozwala na skonfigurowanie gniazd montażowych pod indywidualne potrzeby.
Dobranie odpowiedniego przewodu do gniazda w urządzeniu nie jest proste. Często w instrukcjach obsługi opisane są gniazda, a także ich standardy jakie są w stanie obsłużyć, co znacznie ułatwi obsługę.Zobacz mniej

Produkt dodany do porównania.