Gniazda zasilające

Aktywne filtry

Gniazda zasilające

Gniazda zasilające są ważnym elementem sieci elektrycznej, gdyż głównie od nich zależy bezpieczeństwo osób znajdujących się w mieszkaniu. Wybór odpowiednich gniazd zasilających nie jest prosty, więc warto dowiedzieć się nieco więcej o gniazdach zasilających przed pójściem do sklepu.

Gniazda zasilające możemy podzielić na te z uziemieniem oraz bez uziemienia. Gniazda zasilające z uziemieniem stosuje się wszędzie tam, gdzie będą stosowane urządzenia wymagające tego zabezpieczenia (telewizory, komputery, laptopy, wzmacniacze itp.). Urządzenia, które nie potrzebują tego typu zabezpieczenia bez problemu można podłączyć do gniazda zasilającego posiadającego uziemienie. Ze względu na to, że gniazdo zasilające z uziemieniem jest uniwersalne oraz część urządzeń potrzebuję takie zabezpieczenia warto wybrać gniazdo zasilające z uziemieniem.
Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie gniazd zasilających pozwalających na budowę gniazda naściennego w dowolnej konfiguracji. Tego typu gniazda zasilające są panelami, które w łatwy sposób można zamontować wraz z innymi gniazdami (USB, HDMI, RCA, głośnikowymi itp.) tworząc estetyczne pomieszczenie bez plątaniny brudnych i zakurzonych przewodów.

Produkt dodany do porównania.