Kable 2 RCA - 2 RCA (Cinch)

Aktywne filtry

Kable 2 RCA - 2 RCA (Cinch)

Kable 2 RCA (CINCH) najczęściej służą do analogowego połączenia stereo między wzmacniaczem/amplitunerem i odtwarzaczem.

Wtyki w złączu 2 RCA (CINCH) zbudowane są z bolca sygnałowego znajdującego się centralnie na środku, oraz masy podłączonej do kołnierza. Cała konstrukcja w złączach RCA jest współosiowa.
Zbyt długi przewód 2RCA może być podatny na zakłócenia elektromagnetyczne. Należy dobierać długość przewodu 2 RCA (CINCH) do długości, która jest nam potrzebna. Jeśli potrzebny jest długi przewód 2 RCA (CINCH) warto wybrać kabel lepszej jakości, który posiada gęstsze ekranowanie oraz wysokiej jakości przewodnik sygnałowy. Grubsza izolacja przewodu RCA najczęściej świadczy o lepszej jakości kabla.
Najlepszej jakości kable zachowują dynamiczny, szczegółowy dźwięk oryginalnego nagrania. Nawet dobre kable nie poprawią tego, co zostało nagrane na płycie. Ale źle wykonane kable mogą w rzeczywistości ograniczyć częstotliwości przenoszenia, co spowoduje, że dźwięk wydobywany ze sprzętu audio jest płaski i słabej jakości.
Przewody 2 RCA inaczej nazywane są interkonektami RCA stosowanymi w sprzęcie audio, które cechują się poziomem sygnału rzędu 2V. Ze względu na tak słaby sygnał płynący w przewodzie interkonekt szczególnie w audio może to wpływać na jakość wydobywanego dźwięku.
Analogowe połączenie 2RCA służy do wysyłania 2-kanałowego sygnału analogowego stereo audio między urządzeniami. Obsługuje tylko dźwięk stereo. Może być również używany do transmisji sygnału mono, w tym przypadku wymagane jest tylko jedno z połączeń.
Przewody 2RCA-2RCA najczęściej są oznaczone kolorem czerwonym oraz białym. Kolor czerwony odpowiada za przesył sygnału prawego kanału, natomiast biały kolor wtyku RCA odpowiada za podłączenie lewego kanału audio. Przewody dwukanałowe RCA znajdą swoje zastosowanie w podłączaniu urządzeń audio takich jak gramofony, magnetofony lub do podłączenia starszych urządzeń np. magnetowidy. Kable RCA pozwalają na proste oraz pewne podłączenie urządzeń.

Produkt dodany do porównania.