Kable Display Port - Display Port

Aktywne filtry

Kable Display Port - Display Port

DisplayPort jest dość młodym standardem opracowanym przez VESA w celu połączenia komputera z monitorem lub systemem kina domowego, który może być chroniony za pomocą technologii DRM lub opcjonalnie DPCP.

DisplayPort jest szybko rozwijającym się interfejsem, który jest co raz częściej stosowany w różnych urządzeniach audio/wideo. Do tej pory zostało wydane kilka wersji standardu DisplayPort.
Pierwotna wersja standardu DisplayPort w wersji 1.0 zapewnia maksymalną rozdzielczość 2560x1600p, 24-bitową głębie kolorów oraz przepustowość w granicach 10 Gb/s. Niestety w pierwszej wersji interfejsu DisplayPort nie uwzględniono kodowania HDCP. Ten błąd został poprawiony w następnym standardzie 1.1.
Kolejna wersja DisplayPort 1.2 została zaprezentowana w 2010 roku. Złącze jest kompatybilne wstecz z poprzednimi wersjami DisplayPort. Wersja DisplayPort 1.2 umożliwia przesył danych sieci Ethernet oraz wielokanałowego sygnału dźwiękowego. Dodatkowo obsługuje format 3D przy maksymalnie dwóch wyświetlaczy oraz umożliwia pracę w maksymalnej rozdzielczości 3840x2160p na jednym wyświetlaczu. Przy obsłudze większej ilości wyświetlaczy wystarczy zastosować odpowiedni rozdzielacz.
Standard DisplayPort 1.3 zwiększył przepustowość przesyłanego sygnału do 32,4Gbit/s oraz umożliwił pracę przy maksymalnej rozdzielczości 8K (8192x4320)
Pełną specyfikację podaną przez producenta DisplayPort jesteśmy w stanie osiągnąć przewodem nie dłuższym niż 15m. Jeśli zastosujemy przewód DisplayPort dłuższy, wtedy rozdzielczość zostanie automatycznie zmniejszona do 1080p.

Produkt dodany do porównania.