Mikrofony dynamiczne

Aktywne filtry

Mikrofony dynamiczne

Mikrofony dynamiczne posiadają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz na inne czynniki zewnętrzne, co czyni je idealnymi mikrofonami do stosowania na scenie i nie tylko.

Zasada działania mikrofonów dynamicznych jest bardzo prosta. Sygnał elektryczny jest generowany za pomocą ruchu cewki znajdującej się w polu magnetycznym oraz połączonej z membraną. Pod wpływem fali akustycznej membrana w mikrofonie dynamicznym zaczyna się poruszać w wyniku czego na zaciskach cewki tworzy się napięcie.
Mikrofony dynamiczne jak zostało wcześniej wspomniane świetnie sprawdzają się na scenach ale również zdarzają się przypadki używania tego typu mikronów w studio. Zazwyczaj mikrofony dynamiczne są solidniejsze oraz tańsze, niż mikrofony pojemnościowe. Mikrofony dynamiczne wykazują się mniejszą czułością, niż mikrofony pojemnościowe oraz posiadają mniejszą podatność na sprzężenia zwrotne.
Ze względu na to, że mikrofony dynamiczne są w stanie znieść duże ciśnienie akustyczne, idealnie pasują do przechwytywania głośniejszych dźwięków.
Mikrofony dynamiczne nie potrzebują do prawidłowego działania zasilania, lecz żeby sygnał z mikrofonu był prawidłowo wzmocniony potrzebny jest dobrej jakości przedwzmacniacz.

Produkt dodany do porównania.