Wtyki

Aktywne filtry

Uniwersalny adapter podróżniczy do gniazdka przejściówka EU/UK/USA/JAPAN

Cena 45,00 zł

Uniwersalny podróżniczy adapter do gniazdek, który powinien być pozycją obowiązkową na wyposażeniu każdego rozsądnego turysty. Ta przejściówka zastępuje tak naprawdę kilkanaście innych adapterów, które normalnie trzeba by zabrać udając się w dany rejon świata. Można do niej podłączyć każdego rodzaju sprzęt AGD i RTV - od telefonów komórkowych, przenośnych konsol, suszarek do włosów po radia, telewizory czy lodówki.

Dostępność: 20 W magazynie

Wtyki

Wtyki pozwalają na łatwe i szybkie podłączenie przewodu do gniazda w urządzeniu lub do innego przewodu w celu jego przedłużenia. Nasze wtyki będą idealnym rozwiązaniem do zakonfekcjonowania dostępnych w naszym sklepie kabli głośnikowych, kabli antenowych, kabli mikrofonowychkabli zasilających oraz wielu innych przewodów audio i video.

Wtyki, ze względu na swoją budowę, porównywane są do narządów płciowych. Wtyk może być męski lub żeński, czyli możemy znaleźć w nim albo piny albo otwory (styki). Ważną cechą wtyków jest pewne oraz sztywne mocowanie oraz duża powierzchnia styku. Ze względu na zapotrzebowanie rozróżniamy ogromną ilość wtyków audio, wideo, zasilających oraz innych.

Jednym z najpopularniejszych wtyków audio są głośnikowe wtyki bananowe, które ułatwiają korzystanie z systemów audio i najczęściej są wykorzystywane do podłączenia kolumn głośnikowych do amplitunera w systemach kina domowego. Ich odpowiednio dobrany kształt pozwala na pewne i solidne mocowanie wtyku we wzmacniaczu oraz kolumnie bez obawy o odpięcie się przewodu.

Ciekawą alternatywą stosowaną w droższych systemach audio są wtyki typu widełki, które montowane są na zasadzie dokręcania nakrętki zaciskając tym samym wtyk widełkowy. Natomiast samo mocowanie kabla we wtyku odbywa się najczęściej na zasadzie zaciśnięcia kombinerkami fragmentu wtyku, w którym znajduje się kabel.

Nasze wtyki typu jack służą do analogowej transmisji sygnału, który pierwotnie służył w ręcznych centralach telefoniczny, a teraz jest spotykane niemal w każdym sprzęcie audio/wideo. Rozróżniane jest kilka rodzajów tego typu wtyków w zależności od wielkości bolca. Zaletą wtyku jack jest możliwość dowolnego włożenia oraz obracania go w gnieździe.

Ciekawym rodzajem złącza jest wtyk XLR potocznie nazywany Cannon od nazwiska wynalazcy. Podstawowy wtyk składa się z trzech pinów, lecz istnieje wiele jego odmian, w którym możemy spotkać nawet siedmio-pinowe wtyki. Ze względu na wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zabezpieczenie chroniące przed wypięciem się gniazda stał się standardem w przemyśle audio.

Obecnie najpopularniejszym złączem audio/wideo jest HDMI. Jest ono stosunkowo małe w porównaniu z poprzednikami oraz posiada 19 pinów. Mimo, że HDMI rozwijało się na przestrzeni lat to złącze pozostało takie samo - nie ma potrzeby wymieniać przewodu przy korzystaniu z nowych standardów. Wtyk HDMI istnieje również w wersji mini oraz micro, używane głównie w małych urządzeniach tj. kamery oraz aparaty cyfrowe.

Złącza DC są wtykiem zasilającym często stosowanym w laptopach oraz sprzęcie audio/wideo. Zakup odpowiedniego wtyku ze względu na mnogość złączy oraz minimalne różnice w ich konstrukcji nie jest łatwe. W zależności od producenta oraz zastosowanych materiałów wtyki mogą być lepszej lub gorszej jakości oraz posiadać inne parametry.

Produkt dodany do porównania.