Sortuj Po

Dostępność

Dostępność

Selections

Selections

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 27,00 zł

Gniazdo

Gniazdo

Wtyk

Wtyk

Złącze

Złącze

Wtyki Jack

Aktywne filtry

Wtyki Jack

Wtyki jack stosowane są najczęściej w sprzęcie audio. Służą do analogowego przesyłania sygnału. Zostały wynalezione w XIX wieku i pierwotnie miały służyć w ręcznych centralach telefonicznych. Wtyki Jack dzielą się w zależności od wielkości, liczby pinów oraz ich zastosowania.

Wtyk jack jest łatwo rozpoznawalny ze względu na charakterystyczny bolec. Najpopularniejsza klasyfikacja wtyków jack dzieli je ze względu na wielkość bolca. Najczęściej używany jest wtyk o średnicy 3.5 mm (1/8 cala) lub inaczej nazywany "mały jack". Posiada on szeroki wachlarz zastosowań w większości sprzętu RTV.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno wtyki Jack, jak i gniazda Jackwtyki i przejściówki Jack i mini Jack oraz szeroki wachlarz kabli Jack (AUX) i podobnych, w tym kable mini Jack 3.5mm, przedłużacze mini Jack, kable mini Jack 3.5mm - 2 RCAkable mini Jack 3.5mm - 1 RCA (mono), kable Jack 6.3mmkable optyczne Jack oraz kable Jack - XLR.

Przewody zakończone złączem typu Jack są najczęściej wybierane do podłączenia dowolnego źródła dźwięku stereo, np. odtwarzacza CDodtwarzacza muzycznego czy odtwarzacza sieciowego do wzmacniacza zintegrowanego lub amplitunera kina domowego. Kable stereo Jack to również idealny wybór jako kabel słuchawkowy do wymiany przewodu w słuchawkach przewodowych, jeżeli posiadają taką możliwość.

Wtyk jack dzieli się na stereo - dwie czarne obrączki, oraz mono - jedna czarna obrączka. Wtyk 6.35 mm (1/4 cala) potocznie nazywany "dużym jackiem" stosowany szczególnie w sprzęcie studyjnym, mikserach audio, wzmacniaczach miksującychmikrofonach oraz instrumentach muzyczny ze względu na niesymetryczny przesył danych. Wtyk jack 6.3 jest najbardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Wtyk 2,5 mm (3/32 cala) jest rzadko spotykany. Stosowany jako zasilanie do odbiorników radiowych, kalkulatorów oraz słuchawek do starszych telefonów. Ostatnim wtykiem jest jack o średnicy 4,4 mm, który stosuje się przy profesjonalnym sprzęcie studyjnym, np. znajdujących się w naszej ofercie wzmacniaczach słuchawkowych.

Ze względu na szeroki zakres zastosowań, wtyki jack zostały wyposażone w różną ilość styków oraz pierścieni. Wtyk typu TS nie posiada pierścienia oraz ma dwa piny - stosowany jest najczęściej do podłączenia sprzętu studyjnego. Najpopularniejszy rodzaj wtyków TRS (jeden pierścień oraz trzy piny) można spotkać w większości naszych słuchawek przewodowych i słuchawek studyjnych, natomiast typ TRRS (dwa pierścienie i cztery piny) występuje w najczęściej w słuchawkach z mikrofonem.

Produkt dodany do porównania.