Zasilacze

Aktywne filtry

Ldnio SCW5354 - organizer kabli zasilacz z USB i ładowarką indukcyjną

Cena 134,90 zł

Uniwersalna listwa zasilająca będąca równocześnie organizerem do przewodów oraz bezprzewodową ładowarką. Pozwoli schludnie i sprawnie zarządzać przewodami przy urządzeniach, a 5 gniazd AC z 3 portami USB umożliwią podpięcie aż 8 różnych urządzeń jednocześnie.

Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Dostępność: 500 W magazynie

Ldnio A2318C - Szybka ładowarka sieciowa MFi PD/QC 3.0 USB

Cena 50,00 zł

Kompaktowa ładowarka o mocy 20W umożliwiająca ładowanie różnego rodzaju mobilnych urządzeń przy pomocy dwóch portów USB równocześnie. Model A2318C wyposażono w technologię szybkiego ładowania, która umożliwia błyskawiczne zasilenie energią smartfonów, tabletów i wielu innych sprzętów codziennego użytku.

Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Dostępność: 500 W magazynie

Ldnio A3511Q - Ładowarka sieciowa GaN PD4.0 QC3.0 USB

Cena 83,90 zł

Kompaktowa ładowarka o mocy 65W umożliwiająca ładowanie różnego rodzaju mobilnych urządzeń przy pomocy trzech portów USB równocześnie. Technologia szybkiego ładowania GaN w połączeniu z QC3.0 umożliwia błyskawiczne zasilenie energią smartfonów, tabletów i wielu innych sprzętów codziennego użytku.

Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Dostępność: 500 W magazynie

FiiO PL50 - Zasilacz liniowy 12V/3A i 15V/2A

Cena 849,00 zł

Zasilacz liniowy charakteryzujący się czystym i stabilnym napięciem wyjściowym oraz niskim poziomem szumów. Wysokiej jakości komponenty zostały odpowiednio wyselekcjonowane już w fazie projektowania, przez co urządzenie charakteryzuje się niezawodnością i dużą wydajnością.

Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Dostępność: 500 W magazynie

Zasilacze

Odpowiedni dobór zasilacza do sprzętu jest bardzo ważną sprawą często wpływającą na prawidłowe działanie całego systemu audio/wideo. Najprościej mówiąc zasilacz sieciowy jest urządzeniem zmieniającym prąd przemienny na prąd stały dostosowując napięcie do danego układu.

Zasilacze najczęściej produkowane są do konkretnego sprzętu z odpowiednim napięciem oraz częstotliwością. Zasilacze uniwersalne umożliwiają przestawienie urządzenia do pracy w odpowiednim zakresie częstotliwości napięcia lub bez możliwości ustawienia trybu pracy, lecz pracujące w szerokim zakresie częstotliwości.Zasilacze dzieli się na kilka rodzajów. Pierwszą z nich jest podział na zasilacze stabilizowane oraz nie. Zasilacze nie stabilizowane (beztransformatorowe) nie posiadają izolacji galwanicznej przez co są narażone na zakłócenia. Zasilacze stabilizowane posiadają w swojej konstrukcji transformator utrzymujący stałe napięcie na wyjściu urządzenia sieciowego. Zasilacze transformatorowe dzielą się na liniowe oraz impulsowe.Zasilacz liniowy składa się z transformatora, układu prostująco-flitrującego oraz stabilizatora napięcia. Ze względu na to, że zasilacz liniowy na wyjściu nie ma stałego napięcia, tylko tzw. "tętnienie" często stosowany jest stabilizator. Zasilacze liniowe stabilizowane idealnie sprawdzają się do urządzeń audio o niskim napięciu, więc wzmacniacze mocy najczęściej wykorzystujące zasilacze bez stabilizacji.Drugim typem zasilaczy transformatorowych jest zasilacz impulsowy, którego budowa opiera się na prostowniku ( najczęściej mostku Graetza) oraz kondensatorów. W tego typu zasilaczu prąd na wejściu jest prostowany oraz filtrowany, następnie prąd dociera do sekcji kluczującej, gdzie częstotliwość impulsów jest powiększana do setek kHz - o wiele więcej, niż w sieci elektrycznej. Napięcie zmienne trafia do uzwojenia pierwotnego transformatora, a następnie zostaje prostowane przez cewki oraz kondensatory.

Produkt dodany do porównania.