Nowa linia przetworników głośnikowych od Pylon Audio

Nowa linia przetworników głośnikowych od Pylon Audio

Pylon S.A. to polska marka, specjalizująca się w produkcji kolumn głośnikowych od 2011 roku. Obecnie wszystkie kolumny są produkowane w Polsce, przy wykorzystaniu najwyższej jakości podzespołów pochodzących od wiodących producentów.

Na początku kwietnia 2021 producent ogłosił rozpoczęcie własnej produkcji nowoczesnych przetworników głośnikowych w ramach linii STATEMENT. Jako pierwszy do produkcji trafi głośnik średniotonowy o oznaczeniu PSM 18.8 CAN.S, wykorzystujący membranę "PentaCone" wykonaną z celulozy.

Poniżej pełna informacja prasowa od producenta:

"Wspólnie z działem R&D Pylon Audio prezentujemy Państwu w pełni zaprojektowany i wykonany przez nas głośnik średniotonowy PSM 18.8 CAN.S, jako reprezentant nowej linii przetworników głośnikowych STATEMENT, który charakteryzuje się szeregiem nowoczesnych technologii i unikatowych rozwiązań, m.in.:

- Celulozowa membrana "PentaCone", wykonana z dwóch różnych struktur o odrębnych parametrach, utworzoną podczas jednego cyklu produkcyjnego.

Wewnętrzna część membrany jest suszona gorącym powietrzem, podczas gdy zewnętrzna jest prasowana na gorąco. Zabieg ten pozwala na zmniejszenie masy przy zachowaniu dużej sztywności i tłumieniu wewnętrznym. Charakterystyczny kształt wzoru niweluje fale stojące oraz tzw. mody membrany (objawiające się rezonansami na skraju pasma). Na koniec procesu technologicznego membrana jest przesączana specjalnymi lakierami, nadającymi brzmieniu finalnego ułożenia.

- Zawieszenie górne o progresywnej geometrii, wykonane z selekcjonowanej mieszanki gumy, gwarantujące liniową pracę układu drgającego, bez znanego z innych rozwiązań wpływu na środek pasma przenoszenia.

- Optymalizowany, zaawansowany układ magnetyczny wykorzystujący 5 potężnych magnesów neodymowych, pozwalający na osiągnięcie bardzo dużych wartości strumienia magnetycznego w szczelinie. Oryginalna geometria układu, dopracowana podczas wielu symulacji FEM i sprawdzana w rzeczywistych warunkach, wraz z specjalnie dobranymi pierścieniami Faradaya, zapewnia niespotykanie symetryczny rozkład pola magnetycznego i minimalizację indukcyjności cewki oraz świetną wentylację. W efekcie uzyskujemy bardzo niski poziom zniekształceń nieliniowych i modulacyjnych oraz brak zjawiska kompresji dźwięku.

- Cewka głośnikowa o podwyższonej wytrzymałości temperaturowej, nawijana drutem miedzianym OFC o wysokiej czystości, na wentylowanym karkasie aluminiowym zapewniającym dodatkowe chłodzenie.

- Dolne zawieszenie wykonane z materiału Bimax o ultraliniowej charakterystyce i idealnym prowadzeniu układu drgającego.

- Odlewany ciśnieniowo kosz z wytrzymałego stopu aluminium, o udoskonalonej aerodynamicznie geometrii. Opływowe ramiona wraz z dużymi otworami pod membraną oraz dolnym zawieszeniem neutralizują odbicia od tylnej strony głośnika, przy zachowaniu wysokiej sztywności dla całej konstrukcji."

Źródło: materiały prasowe Pylon S.A. 2021

Wszystkie komentarze

Zostaw Odpowiedź

Produkt dodany do porównania.